Karv läikivaks, kuidas?

karv läikima

Koera karv läikivaks. Kuidas?

Tervel koeral on tavaliselt läikiv karv, ilma kõõma või rasvata. Haigus või stress võib põhjustada koera karvkatte hapraks või karedaks muutumist ning naha ketendamist ja konarlikuks muutumist. Nii et kui esitate küsimusi selle kohta, kuidas koera karv läikivaks saada, võivad vastused olla terviklikumad, kui oleksite ette kujutanud.

Kas soovite teada, kuidas muuta koera karv läikivaks? Alustage oma koera toitumisest. Tuhm karv on enamasti tingitud õige toitumise puudumisest. Veterinaareksperdid nõustuvad, et terve naha ja särava karvkatte säilitamiseks on vaja korralikult tasakaalustatud ja kvaliteetset toitu. Teie koera tervise jaoks hea toit sisaldab kvaliteetseid valke, süsivesikuid, rasvu, mineraale ja vitamiine.

Täisväärtuslikel koostisosadel põhinev ja pikaajaliseks toitmiseks tasakaalustatud dieet on suurepärane alus läikiva karvkatte ja üldise hea tervise jaoks.

Looduslikud toidulisandid.

Looduslikud toidulisandid võivad mängida olulist rolli ka teie lemmiku terve ja läikiva karvkatte tagamisel. Rasvhapped, eriti oomega-3 rasvhapped, soodustavad tervet nahka ja säravat karvkatet.

Teaduslikud uuringud on näidanud, et kalad, eriti rasvased kalad, nagu sardiinid ja anšoovised, sisaldavad elutähtsaid toitaineid, mis soodustavad tervet nahka ja pehmet, läikivat karvkatet. Omega-3 kalaõli pärsib patogeenide kasvu ning kontrollib allergiaid ja nahahaigusi, tugevdades teie koera nahabarjääri.

Sageli tähelepanuta jäetud looduslik lisand on oliivilehtede ekstrakt. “Looduse antibiootikumiks” kutsutud oliivilehtede ekstrakt on looduslik viirusevastane ja antioksüdant, mis on tõestatud, et see ravib dermatiiti, kuiva nahka ja muud tüüpi allergiaid, mis võivad teie koera mõjutada.

Grooming ehk karvahooldus.

Regulaarne harjamine võib stimuleerida teie koera looduslikke õlisid, eemaldades samal ajal karvad ja surnud naha. Näpunäide: proovige harjata mõlemas suunas. See jaotab naharasvad, mis muudavad karva säravamaks ja muudavad juuksed läikivamaks.

Ärge unustage oma koera vannitada. Paljud hooldajad soovitavad kookosõlil põhinevat koerašampooni või kaerahelbevanni, sest see võib aidata leevendada kuiva ja sügelevat nahka. Ärge unustage kontrollida oma koera kirpude ja puukide suhtes, mis võivad samuti mõjutada naha tervist.

Kui kõik muu ebaõnnestub, külastage loomaarsti.

Kui pärast seda kõike on teie koera karvkatte tervis endiselt kehv või ta kannatab karva väljalangemise käes, võib olla aeg konsulteerida oma loomaarstiga. Karvkatte välimus võib olla esimene märk märkamata terviseprobleemist.

Loomaarstide sõnul hõlmavad need hormoonide tasakaaluhäireid või muid ainevahetusprobleeme, seedehäireid, nagu krooniline kõhulahtisus, või sise- ja välisparasiite.

Nii et vastus küsimusele “Kuidas panna koera karv särama?” on mitmetahuline. See võib hõlmata tervislikku toitumist, looduslikke toidulisandeid, korralikku hooldust ja regulaarset veterinaarhooldust. Selle tulemusena saate parima: parema üldise tervise ning pead pöörava pehme ja läikiva karva oma karvasele sõbrale.

Sildid

Mis on Sinu arvamus?
Teised artiklid
teraviljavaba koeratoit
Teraviljavaba toit – hea või halb?

Mis on teraviljavaba toit? Enamik meist teab nisu, riisi, maisi ja otra, kuna need on osa meie tavapärasest toidust. Peame neid süsivesikuteks. Täisteratooted sisaldavad valke,

steriliseeritud kassitoit
Steriliseeritud ja tavalise kassitoidu vahe

Mis vahe on steriliseeritud ja tavalisel kassitoidul? Spetsiaalselt steriliseeritud kassitoit erineb tavapärasest toidust energia ja toitainete koostise poolest. Pärast steriliseerimist võib metaboolne aktiivsus väheneda kuni