Pood

Kategooriad

Hinnaskaala

Kalad

Kategoorias Kalad leiad tooteid,  mis on seotud akvaristikaga. Tiigikalade toit, dekoratiivkalade toit, toidulisandid kaladele, akvaariumi dekoor, akvaariumid, tarvikud, kivid ja kõike muud ja enam veel.

Lai valik tooteid  tuntud brändidelt nagu Tetra, Trixie, Sera ja paljud teised.

Kuidas kalade eest hoolitseda?

Kas mõtlete kala hankimisele, kuid pole kindel, kas kala oleks parim lemmikloom või mitte? Olenemata sellest, millist tüüpi kalale te mõtlete, kehtivad mõned kalahoolduse põhitõed. Kui olete oma otsuse teinud, uurige kindlasti kala tüüpi ja selle individuaalseid vajadusi. Altpoolt leiate vastused mitmele kõige levinumale kalahoolduse küsimusele, mis aitavad teil otsustada, kas kala on teie jaoks õige lemmikloom või mitte.

Kaladel on samad põhivajadused nagu teistel loomadel, sealhulgas toit, vesi ja õige elupaik. Kuna kalad elavad täiesti erinevas keskkonnas kui inimesed ja teised imetajad, sõltuvad nad meist, et pakkuda kõike, mida nad õnnelikuks eluks vajavad.

Millist kala  valida?

Kõige populaarsemate lemmikloomade kalaliikide hulka kuuluvad betta kala (tuntud ka kui siiami võitluskala), harilik kuldkala, Achilleuse tang, fantail-kuldkala ja inglikala. Üks põhjus, miks kuldkala ja bettad on nii populaarsed, on see, et nad võivad elada veetemperatuuril, mis ei vaja alati kütteseadmeid (olenevalt teie elukohast), taluvad veekeemias mõningaid erinevusi võrreldes teiste kaladega, on üldiselt tervislikud toitujad. ja on vastupidavamad kui teised kalad.

Kuidas toita kalu?

Kaladel pole kõhtu, nii et nad ei tea kunagi, millal söömine lõpetada. Kalade toitmisel söödake neid üks või kaks korda päevas ainult nii palju, kui ta kahe või kolme minuti jooksul ära sööb. Mõnda tüüpi kala, näiteks kuldkala, tuleks sööta ainult nii palju, kui nad ühe minuti jooksul ära söövad, samas kui teistel kalaliikidel on erinevad nõuded.

Toit, vesi, filtreerimine ja kuumus on põhielemendid, mida peate oma lemmikkala jaoks tagama, kuid täpsed andmed sõltuvad valitud kala tüübist, selle kasvust ja paljudest muudest teguritest. Olenevalt valitud kalatüübist vajate kalade kasvu toetamiseks piisavalt suurt akvaariumi, millel on õhupump ja sukelkütteseade. Akvaariumi suuruse hea rusikareegel on üks gallon vett iga täiskasvanud kala tolli kohta. Troopilised kalad vajavad oma elupaikades kütteelemente, kuid mõned mageveekalad (nt kuldkalad) eelistavad jahedamat temperatuuri ja ei pruugi kütteseadet vajada.

Akvaariumid nõuavad regulaarset veevahetust ja pH testimist, et tagada kalade elu õigetes tingimustes. Olenevalt akvaariumi suurusest ja seadistatud filtreerimissüsteemist peate iganädalaselt osalist vett vahetama, samuti puhastama paaki ja vahetama vett umbes kord kuus.