Pood

Kategooriad

Hinnaskaala

Maiused kassidele.

Maiused kassidele on midagi enamat kui lihtsalt maitsev suupiste: neid saab kasutada treeningvahenditena, interaktiivsete mängude rekvisiidina ning õigete koostisosadega võivad kassimaiused olla ka teie lemmiklooma tervisele täiendavad.

Igal kassil on erinevad eelistused ja vajadused. Teie kaaskassiomanik võib soovitada oma lemmikmaitset kassile, kuid peate siiski arvestama oma kassi konkreetsete terviseprobleemide või toitumispiirangutega (rääkimata tema maitse- ja tekstuurieelistustest).

Samuti võite soovida erinevaid maiustusi erinevatel eesmärkidel: näiteks treeningmaiused, ravimite kõrvale sobivad maiused ja maiused, mis on lihtsalt maitsvaks suupisteks hästi teeninud kassile. Samuti saate valida teatud tervisele kasulikke maiuseid, näiteks hambaravi või karvapalli kontrollimiseks mõeldud maiuspalasid.

Isegi kõige tervislikumad maiused tuleb anda sobiva suurusega portsjonitena. Üldine rusikareegel on, et kassi maiused ei tohiks moodustada rohkem kui 10% teie kassi üldisest toidust.

Kuidas valida maiust?

Äratuntavad koostisosad. Ideaalis peaksid kassi maiustused koosnema lihast, teraviljast, köögiviljadest ja muudest looduslikest koostisosadest. Lisatud täiteained, värvained ja säilitusained võivad muuta maiused teile meeldivaks, kuid see ei muuda neid teie kassi tervisele heaks.

Liha. Kassid on lihasööjad, seega on parimad kassile mõeldud maiuspalad need, mille peamiseks koostisosaks on liha. Otsige esimese koostisosana loetletud kvaliteetseid valguallikaid, nagu lõhe või kana.

Toidulisandid. Kui otsite maiustusi, mis aitavad teatud terviseseisundite korral, otsige maiustusi, millele on lisatud toidulisandeid, nagu oomega-3, glükoosamiin ja kondroitiin, probiootikumid või isegi valgusisaldusega lisand.

Enamik kassi maiustusi on kas poolniisked ja pehmed või krõmpsuvad ja kõvad. Samuti saate osta külmkuivatatud kassi maiustusi. Siiski on kõige parem vältida toores maiustusi, kuna need võivad sisaldada baktereid, mis võivad põhjustada haigusi. Põhimõtteliselt on alati parem karta kui kahetseda, kui asi puudutab teie lemmiklooma tervist.

Muud koostisosad, mida tuleb vältida, hõlmavad rasvu, süsivesikuid, suhkrut, soola, kunstlikke värvaineid, säilitusaineid ja mis tahes tundmatuid koostisosi. Muidugi, kui teie kassil on toiduallergiaid, veenduge, et allergeen ei sisalduks kassi maiustes.