Pood

Kategooriad

Hinnaskaala

Toidud kaladele

Millega toita oma lemmikkala?

Kalad vajavad korrapärast söötmist, kuid mida ja kui palju neid toita, on nende tervisele ja heaolule oluline.

Hästi tasakaalustatud toit lemmikloomade kaladele.

Peate ostma oma kaladele õiget tüüpi toitu. Näiteks ärge ostke oma kuldkala troopilise kala helbeid. Seda seetõttu, et need sisaldavad erineval tasemel toitaineid.Tasakaalustatud toitumise ja rikastamise jaoks on oluline ka kalatoiduhelveste täiendamine teiste toiduainetega.

Kuldkala armastab hakitud köögivilju, nagu herned ja spinat.
Troopilised kalad erinevad selle poolest, mida nad söövad. Proovida võiks külmutatud (kõigepealt täielikult sulatatud) kala, murendatud keedetud munakollast ja olenevalt liigist mõnda salatilehte.
Teatud pleco liigid vajavad köögivilju, näiteks kartulit või puutükke, mida nad karjatavad.
Vesikirbud (dafnia) või soolvees krevetid on suurepärane lisand troopilistele kaladele ja on laialdaselt saadaval külmutatud pakendites. Sööda neid kuldkaladele vaid väikestes kogustes nende kõrge valgusisalduse tõttu.

Looge oma lemmikkaladele söötmisrutiin.
Reguleerige toidukogust vastavalt akvaariumis oleva kala suurusele ja kogusele.
Sööda alati nii palju, kui kala kahe kuni viie minuti jooksul ära süüa suudab.

Soovitame kala toita kaks või kolm korda päevas, mitte ainult üks kord päevas. Kalad õpivad rutiini selgeks, kui tavaliselt toidate neid iga päev kella 7.00, 12.00 ja 18.00 paiku, siis leiate need sel ajal teid ootamas!

Puhkusehooldus teie kalade eest.

Kui lähete puhkusele, paluge vastutaval isikul kala ja varustust iga päev kontrollida.

Pidage meeles:

Troopilised kalad vajavad igapäevast toitmist
Jätke söötmise juhised ja vältige ületoitmist
Valmistage mõned toidud ette
Automaatne söötja vabastab iga päev mõõdetud koguse toitu. Seda tuleb ikka iga päev kontrollida, et veenduda, et see töötab õigesti.

Me ei soovita kasutada pühade “toitmisplokke”, kuna need paiskavad vette väga kiiresti palju toitu ja suurem osa sellest võib mädaneda.

Pidage meeles, et tegelikult on parem alatoita, mitte üle toita, sest kalad on vastuvõtlikumad vee halvale kvaliteedile kui toidupuudusele.