Pood

Kategooriad

Hinnaskaala

Liivakastid. Kuidas valida?

Kassid võivad olla peened olendid, eriti kui tegemist on nende liivakastidega. Peamine murekoht liivakasti välja valides on kasti suurus, nii pindala kui ka külgede kõrgus. Sama oluline on aga see, kuhu kasti oma majas paigutate ja kui palju kaste teil on.

Vaadake oma kassi suurust. Väikese kassi jaoks sobib ilmselt ka väiksem liivakast. Suur kass soovib aga tõenäoliselt suuremat kasti. Veenduge, et see oleks piisavalt suur, et kass mahuks kogu kehaga sisse ja saaks ümber pöörata.

Loomulikult on iga kass erinev ja võib-olla peate proovima paari erinevat kasti, enne kui leiate oma kassile sobiva. Mõned suured kassid eelistavad väiksemaid kaste, samas kui mõned väikesed kassid võivad soovida suurt kasti.

Valige õige kõrgusega liivakastid. Kui valite liivakasti, vaadake kasti külgi. Enamikule kassidele sobivad poolkõrged küljed, kuid vanemal kassil või puudega kassil võib olla probleeme kõrgete külgedega kasti pääsemisega. Nende kasside jaoks valige madalam. Kassipojad vajavad ka madalamaid kaste.

Kassid eelistavad lahtiseid usteta liivakaste. See on lihtsalt meeldivam ja võimaldab neil ümbritsevat jälgida.