Pood

Kategooriad

Hinnaskaala

Kuivtoidud kassidele – Kuidas valida?

Kassid on armastatud lemmikloomad, kes väärivad parimat hoolt ja kohtlemist. See kehtib kassi omandi kõigi aspektide kohta, isegi selle kohta, millist kuivtoitu kassile anda. Kuid kuna valida on nii paljude kaubamärkide ja valikute vahel, võib olla raske otsustada, millised kuivtoidud kassidele on parimad. Võttes veidi arvesse oma lemmiklooma konkreetseid tervisevajadusi ja uurides saadaolevaid brändivalikuid, saate valida kassi kuivtoidu, mis sobib teie lemmiklooma jaoks ja teie eelarvega.

Võtke arvesse oma kassi vanust.

Kuivtoidud kassidele liigitatakse sageli kasside vanuse järgi. On toitusid, mis annavad kassipoegade kasvatamiseks lisaenergiat. Vanematele kassidele on valikuid, mis pakuvad vajalikke toitaineid, mida vananevad kassid vajavad.

Need erinevad toidud on mõeldud selleks, et pakkuda teie kassile tema vanusele, suurusele ja tervisele vastavat toitu.
Valige kassipoja toit, kui teie kass on 12 kuud vana või noorem.
Valige täiskasvanute toit, kui teie kass on 1–7-aastane.
Valige vanuritele mõeldud toit ainult siis, kui nad on üle 8-aastased.

Mõelge kõikidele toitumispiirangutele.

Mõnel kassil on erilised toitumisvajadused – näiteks allergiad või kaaluprobleemid. Ülekaalulistele kassidele aitavad need spetsiaalsed toidud hoida tervislikku toitumist, et saavutada optimaalne ja tervislikum kaal. Kuivtoiduvalikuid on toakassidele ja mõned õues elavatele kassidele.

Mõned kuivtoidud kassidele on valmistatud spetsiaalselt kassidele, kes on steriliseeritud või kastreeritud.
Kassidele, kellel on kalduvus karvapallidele või kuseteede probleemidele, on isegi spetsiaalsed toitusid.

Otsige kaubamärki, mis on olnud juba mõnda aega ja millel on hea maine kvaliteetse toidu tootmisel.

Samuti peaksite otsima kaubamärki, millel on mitu erinevat valikut juhuks, kui teie kassi toitumisvajadused aja jooksul muutuvad. Toitude vahetamine brändide vahel on teie kassi seedetraktile palju vähem stressi tekitav.

Lugege silte.

Need pakuvad teile kui tarbijale ja lemmikloomaomanikule palju väärtuslikku teavet. Sealt leiate toidus sisalduvate koostisosade loendi.

Kõige tähtsam on meeles pidada, et kõigepealt otsige kvaliteetset koostisosa. Soovige toitu, mille esimese koostisosana on märgitud tõeline liha – näiteks linnuliha, veiseliha, lambaliha või kala. Kui seda ei ole, sisaldab toit rohkem täiteaineid, mis on mõeldud teie lemmiklooma täiskõhutunde tekitamiseks, pakkumata talle vajalikku toitu.

Võtke arvesse oma kassi eelistusi.

Nii nagu inimestel, on ka kassidel loomulikud eelistused selle suhtes, milline toit neile meeldib ja mis ei meeldi. Teie kass võib eelistada suuremaid või väiksemaid krõbinaid. Kassile võib üks kuivtoidu maitse meeldida rohkem kui teine. Ainus viis kindlalt teada saada on jälgida oma kassi toitumisharjumusi ja proovida kindlaks teha, milline toit teie kassile kõige rohkem meeldib.

Näiteks võib teie kassil olla märgatavalt suurenenud isu, kui toidate teda tuunikalast või muudest kalatoodetest valmistatud toiduga, samal ajal kui kass näib söögi ajal vähem näljane, kui toidate teda toiduga, mis sisaldab peamise koostisosana veiseliha. See võib tähendada, et teie kass eelistab kalatooteid sisaldavat toitu ja peaksite kaaluma nende toodete ostmist teistest sagedamini.

Valige toode, mida tunnete ja usaldate, võib-olla isegi see, mida soovitas sõber või loomaarst.
Te ei soovi valida kassi kuivtoitu lihtsalt sellepärast, et see on praegu populaarne, kuna see ei pruugi olla kõige tervislikum ega soodsaim valik.

Ignoreeri tarbetuid koostisosi. Paljud kassi kuivtoiduvalikud sisaldavad aktiivseid koostisosi, mida peetakse teie kassi tervisele kasulikuks, kuid neil ei ole nende väidete toetuseks teaduslikke tõendeid. Keskenduge toitudele, mis pakuvad valku, kaltsiumi, rasvu ja vitamiine.

Jällegi vältige kuivtoidutooteid, mis sisaldavad midagi, mille peamise koostisosana on sõna “jahu” (nt maisijahu).
Samuti peaksite hoiduma liiga paljudest süsivesikutest, kuna see on sageli vaid täiteaine. See on mõeldud teie kassi täiskõhutunde tekitamiseks, ilma et see pakuks tõelist toiteväärtust.