Pood

Kategooriad

Hinnaskaala

Kassiliiva tüübid ja kuidas valida sobivat.

Kassiliivad. Kuna tänapäeval on turul nii palju kassiliivatüüpe, võib õige valimine olla segane ülesanne. Kuidas sa tead, milline on parim kassiliiv sinu kassist sõbrale?

Parim kassiliiv on see, mis teie kassile meeldib ja mida ta kasutab.

Tekstuur on eriti oluline, sest kassid on tundlikud selle suhtes, kuidas allapanu nende käppadel tundub. Kui neile ei meeldi nende liivakastis leiduv tunne, võivad nad leida kassi vannitoaks mõne muu koha (taimed, vaip ja mõnikord isegi teie voodi).

Turul saadaolevad kassiliiva tüübid erinevad nii konsistentsi, paakumisvõime kui ka lõhna poolest.

Savi

Savist valmistatud kassiliiva on kahte tüüpi: mitte paakuvat ja paakuvat. Savipõhine mittepaakuv kassiliiv toodi turule 1947 aastal ja 1980 aastatel avastati paakuv kassiliiv. Enne seda toetusid kassivanemad liivale (seetõttu ei suuda kassid vastu panna katmata laste liivakastile). Enamik kasse eelistab peene tekstuuriga savist allapanu teistele tüüpidele. Savigraanulid sarnanevad pehme pinnase või liivaga, mida kassid looduses kasutavad. Tolmu võib tekitada nii paakuv kui ka mittepaakuv allapanu, kuid mõned savist kassiliivad on spetsiaalselt loodud vähem tolmu tekitama.

Kristall

Läbipaistvast silikageelist (täpselt nagu väikesed geelipakid, mis tulevad uute kingakarbis) on kristallist kassiliiv kallim kui muud tüüpi kassiliiv. Kuid see on imav, toodab vähem tolmu kui muud materjalid ja puhastab aktiivselt liivakasti. Teie kassile ei pruugi karedate kristallide tunne meeldida, kuid saadaval on pehmemad pärlilaadsed valikud. Silikageel võib olla mürgine, kui seda neelavad teie kass, koer või muu lemmikloom, kellele võib meeldida kassikastis mängida.

Traditsioonilisele savist allapanule on saadaval palju looduslikke alternatiive, sealhulgas paber, mänd, nisu, pähklikoored ja mais. Paljud neist on kerged, biolagunevad ja neil on suurepärased lõhna neutraliseerivad omadused. Inimeste ja kasside jaoks, kellel on keskkonnaallergia ja astma, on paljud looduslikud kassiliivad, nagu näiteks pähkel, graanulid ning mõned looduslikud kassiliivad, nagu näiteks maisituumad, paakuvad, vähendades tolmu kogust. Kui teil või teie kassil on aga toiduallergia või talumatus, lugege hoolikalt koostisosade etikette, et tagada allapanu ohutu kasutamine teie kodus.

Mittepaakuv liiv

Mittepaakuv allapanu on populaarne, kuna see on taskukohane – saate väikese raha eest hiiglasliku koti – ning see imab suurepäraselt uriini ja lõhnu. Mittepaakuva saviliiva puistab teie kass väiksema tõenäosusega mööda maja laiali, sest tema suuremad graanulid ei klammerdu nende käppade külge nii, nagu muud tüüpi kassiliivad. Üks mittepaakuva liiva puudus on see, et see nõuab liiva täielikku väljavahetamist vähemalt kord nädalas.

Paakuv liiv

Ehkki paakuv saviliiv on kallim kui mittepaakuv versioon, on see lemmikloomavanemate jaoks populaarne valik, kuna seda on lihtne kasutada: allapanu imab uriini tükkideks, mida saate hõlpsalt kokku korjata ja ära visata. Kuna uriin ei kogune liivakasti koos klompinud allapanuga, on kasti puhastamine ja selle asendamine täiesti uue allapanuga pigem kord kuus kui kord nädalas tehtav töö.

Kui aga valite kassipojale kassiliiva, tuleks allaneelamise ohu tõttu vältida kassiliiva paakumist. Uudishimulikud kassipojad söövad sageli oma väljaheiteid (ebameeldiv tõde), mängivad liivakastis ja lakuvad allapanu käppadelt. Paakuv allapanu imab ja paisub vedelikega kokku puutudes ning kui kassipoeg pesakonna alla neelab, võib see tekitada sooleummistuse. Parim on läheneda “parem karta kui kahetseda” ja vältida paakuva kassiliiva kasutamist, kuni teie kassipojad suureks kasvavad.

Lõhnatu või lõhnastatud

Võite eelistada liivakastis värskelt lõigatud lavendli lõhna, kuid see võib ärritada teie kassi kõrgelt arenenud haistmismeelt. Kassidel on umbes 200 miljonit lõhnaandurit, samal ajal kui inimestel vaid umbes 5 miljonit, muutes kassid lõhnaainete suhtes palju tundlikumaks. Söögisoodat või süsinikku sisaldavad kassiliivad ei paista kasse liigselt häirivat. Kuid selle asemel, et loota lõhnavatele toodetele, eemaldage lõhnad, võttes liivakastist välja vähemalt kord päevas (sagedamini, kui teil on mitu kassi) ja umbes kord nädalas vahetage allapanu välja ning puhastage kast vee ja söögisoodaga. või lõhnatu nõudepesuvahend. Ärge puhastage liivakasti keemiliste puhastus- või desinfektsioonivahenditega, kuna paljud neist on kassidele mürgised. Asetage karbi põhjale õhuke kiht söögisoodat, seejärel lisage selle peale puhas allapanu, et aidata lõhna absorbeerida.

Hea viis korraga mõne liiva proovimiseks on asetada mitu alust, millest igaühel on erinevat tüüpi allapanu, et näha, milline on teie karvase sõbra jaoks parim kassiliiv (ja mis sobib ka teie jaoks). Kuna paljud kassid on tundlikud uue liiva lõhna ja tekstuuri suhtes, pöörake uut liiva proovides hoolikalt tähelepanu oma kassi liivakasti käitumisele. Kui nad lähevad kastist välja, proovige teist tüüpi kassiliiva. Kui käitumine jätkub, rääkige oma loomaarstiga, et arutada oma kassi kuseteede tervist.