Lemmik sügisel – näpunäited oma koera tervise hoidmiseks

lemmik sügisel

Kuidas ette valmistada oma lemmikut sügiseks?

Sügis on ametlikult käes! See on suurepärane aeg viia oma koer õue värske õhu kätte ja nautida hooaja vaatamisväärsusi, helisid ja lõhnu. Järgmisel korral, kui koos karvase sõbraga õue lähete, tuleb meeles pidada mõnda asja mida lemmik sügisel vajab:

Hoidke teda soojas

Varahommikul ja hilisõhtul võib temperatuur sügise saabudes kiiresti langeda. Pange oma koerale verandale tekk, kui ta veedab palju aega õues mängides, ja ärge jätke teda pikemaks ajaks välja. Enamik tõuge on hästi varustatud, et taluda jahedamaid temperatuure, kuid teised – nagu chihuahuad, hurt ja salukid – mitte. Aidake tal suvisest kuumusest aeglaselt üle minna… vähemalt seni, kuni tema talvemantel selga tuleb.

Olge seente läheduses ettevaatlik

Sel aastaajal hakkavad metsaalustele ja teie õuele ilmuma seened. Kuigi enamik neist seentest on söömiseks ohutu, on teised teie lemmikloomale väga mürgised – ja parem on mitte riskida. Vältige oma koeral nende alla neelamist, jälgides iseseisvat mängimist ja hoides teda rihmata jalutuskäikude ja matkade ajal lähedal. Kui kahtlustate, et ta on ühe söönud, võtke kohe ühendust oma loomaarstiga.

Mõelge tema liigestele

Artriidiga või muude liigeseprobleemidega koertele on tüüpiline, et temperatuur tekitab rohkem ebamugavustunnet. Jälgige selliseid märke nagu lonkamine ja vastumeelsus trenni teha. Kui teie koer niuksub, kui ta liigub, on aeg otsida abi oma veterinaararstilt.

Kontrollige puuke

Suve lõpp ei tähenda tingimata puugihooaja lõppu. Tegelikult võivad paljud puugiliigid talve lõpuni ellu jääda. Olge langenud lehtedega mängides ettevaatlik, sest need verd imevad kahjurid arenevad niiskes keskkonnas. Jätkake puugitõrjevahendi kasutamist ja kontrollige oma koera alati põhjalikult pärast õuest naasmist.

Pidage meeles tema toitumisvajadusi

On tõenäoline, et teie koer on nüüd elavam, kui õhk on värske. Võtke tema hooaja toitumise hindamisel arvesse tema aktiivsust – kas lemmik sügisel vajab kulutatud energia arvestamiseks rohkem kaloreid? Kas peaksite tema valku kohandama, et ta saaks vajalikke toitaineid? Kui teil on küsimusi, küsige oma loomaarstilt.

Sügishooaeg on tõeliselt teretulnud oma kaunite värvide ja värske puhta õhuga. Pidage meeles neid näpunäiteid, et ka teie koer saaks sügisest maksimumi.

 

Sildid

Mis on Sinu arvamus?

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Teised artiklid
teraviljavaba koeratoit
Teraviljavaba toit – hea või halb?

Mis on teraviljavaba toit? Enamik meist teab nisu, riisi, maisi ja otra, kuna need on osa meie tavapärasest toidust. Peame neid süsivesikuteks. Täisteratooted sisaldavad valke,

steriliseeritud kassitoit
Steriliseeritud ja tavalise kassitoidu vahe

Mis vahe on steriliseeritud ja tavalisel kassitoidul? Spetsiaalselt steriliseeritud kassitoit erineb tavapärasest toidust energia ja toitainete koostise poolest. Pärast steriliseerimist võib metaboolne aktiivsus väheneda kuni