Steriliseeritud ja tavalise kassitoidu vahe

steriliseeritud kassitoit
Mis vahe on steriliseeritud ja tavalisel kassitoidul?
steriliseeritud kassitoit

Spetsiaalselt steriliseeritud kassitoit erineb tavapärasest toidust energia ja toitainete koostise poolest. Pärast steriliseerimist võib metaboolne aktiivsus väheneda kuni 30%. Kooskõlas muutuva metaboolse aktiivsusega on toidus erinev valkude, rasvade ja rasvhapete, kiudainete, vitamiinide ja mineraalainete tase.

Kuna pärast steriliseerimist metaboolne aktiivsus väheneb, väheneb ka energiavajadus. Sel perioodil tuleks igapäevast energiatarbimist vähendada, et vältida kasside kaalutõusu. Samas peaks olema tagatud ka täiskõhutunne. Järelikult sisaldab steriliseeritud kassitoit vähem energiat ja rohkem kiudaineid. Steriliseeritud kassitoidu energiasisaldus on tavaliselt 10–40% madalam kui standardtoodetel.

Pärast steriliseerimist kipub muutuma ka keha koostis. Eelkõige võib lihasmass väheneda. Väikest lihasmassi seostatakse ka vähenenud liikuvusega. Lihased on keha komponendid, mis kasutavad üle poole toiduga saadavast energiast. Igal põhjusel tähendab väike lihasmass madalat energiavajadust. Lihasmassi säilitamiseks ja vähenenud energiavajaduse tasakaalustamiseks pärast steriliseerimist on steriliseeritud kassitoidus üldiselt kõrgem valgusisaldus ja väiksem rasvasisaldus.

Teine steriliseerimise järgse füüsilise aktiivsuse vähenemise tulemus on vähenenud veevajadus. Üldiselt joovad steriliseeritud kassid vähem vett. Pärast steriliseerimist peaks ka toidu mineraalne koostis olema erinev, et säilitada luude tervist ja vältida neerukivide teket.

Lisaks võib steriliseeritud kassitoit sisaldada lisaaineid, nagu rasvade ainevahetuse regulaatorid, antioksüdandid, immuunsuse tugevdajad või muud funktsionaalsed komponendid.

Kokkuvõtteks võib öelda, et steriliseeritud kassitoidu valmistamisel võetakse arvesse kõiki ülaltoodud üksikasju. Õnneliku ja tervisliku elu elamiseks peaks teie kassil olema toit, mis on koostatud vastavalt tema füsioloogilisele seisundile ja mis vastab kõigile toitumisvajadustele piisaval ja tasakaalustatud viisil.

Kas steriliseeritud kasse saab toita tavalise kassitoiduga?

Lihtsamalt öeldes põhjustab tavaliste kasside toitmine steriliseeritud kassitoiduga ebaõnnestumise kasside toitumisvajaduste rahuldamisel piisaval ja tasakaalustatud viisil erineva energia-, valgu-, rasva- ja mineraalainete koostise tõttu.

Samuti, kui steriliseeritud kasse toidetakse tavalise seeriatoiduga, saadakse liiga palju energiat ja see tekitab vastuvõtlikkust kaalutõusule, rasvumisele ja teistele rasvumisega seotud ainevahetusprobleemidele (diabeet, südame-veresoonkonna probleemid jne). tavaline kassitoit suurendab ka neerukivide moodustumise riski. Võime loetleda palju sarnaseid põhjuseid.

Ainevahetuse harmoonia säilitamiseks peaksid erinevates eluetappides ja erinevate füsioloogiliste omadustega kassid sööma vastavalt nende vajadustele kohandatud toitu.

Steriliseeritud/kastreeritud loomadele mõeldud toidud on üldiselt märgistatud sõnaga “sterilised” või “light”

Kassitoidu valikuga saab tutvuda siin.

Koeratoidu valikuga aga siin.

Sildid

Mis on Sinu arvamus?

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Teised artiklid
teraviljavaba koeratoit
Teraviljavaba toit – hea või halb?

Mis on teraviljavaba toit? Enamik meist teab nisu, riisi, maisi ja otra, kuna need on osa meie tavapärasest toidust. Peame neid süsivesikuteks. Täisteratooted sisaldavad valke,

lõheõli
Teaduslikult põhjendatud lõheõli eelised koertele

Lõheõli kasulikkus koertele Lõheõli on tänu kõrgele oomega-rasvhapete sisaldusele muutunud väga populaarseks. Lemmikloomade tasakaalustatud toitumise säilitamine on raske. Seetõttu püüavad üha enam lemmikloomavanemad keskenduda toidulisanditele.