Teaduslikult põhjendatud lõheõli eelised koertele

lõheõli

Lõheõli kasulikkus koertele

Lõheõli on tänu kõrgele oomega-rasvhapete sisaldusele muutunud väga populaarseks. Lemmikloomade tasakaalustatud toitumise säilitamine on raske. Seetõttu püüavad üha enam lemmikloomavanemad keskenduda toidulisanditele. Kvaliteetse lõheõli leidmine võib aidata teie koeral saada päevase annuse tervislikke rasvu.

Lõheõli on saadud värskest lõhest ja koosneb tervislikest rasvadest, mida tuntakse oomega-3 rasvhapetena.

On hästi teada, et erinevalt kassidest ei ole koerad suured kalasöömise fännid. Mõne uue toidu lisamine normaalse ja tasakaalustatud oomega-sisalduse saavutamiseks on paljude vanemate jaoks õudusunenägu. Näiteks on artriidi all kannatavad koerad suurepärased kandidaadid suure oomegaasisisaldusega toidu tarbimiseks. Kuid ärge arvake, et see saab olema lihtne! Isegi kui hakkate oomega-rikast toitu andma järk-järgult, ei pruugi see teie koerale meeldida.

Lõheõli peamised eelised koertele

Isegi kui teie lemmikloom on täiesti terve, on õli lisamine tema dieeti parim, mida saate teha!

Paranenud kognitiivne funktsioon

DHA võib oluliselt kaasa tuua parema kognitiivse ja neuroloogilise arengu. DHA ja EPA on samuti seotud lipiidide peroksüdatsiooniga, mis viib normaalse kehakaalu ja luukoe moodustumiseni. Koertel, kes saavad tiinuse ja imetamise ajal DHA-d ja EPA-d, on paremini arenenud kutsikad. Lisaks paranenud kognitiivsele funktsioonile on neil kutsikatel parem puusaliigese konformatsioon. Kutsikad, kes saavad aretuse ajal DHA toidulisandeid, suudavad kognitiivseid teste paremini sooritada. Tähtis on oma kutsikale noorest east peale täiendada, et kujundada tema füüsilisi ja kognitiivseid võimeid. DHA roll on ka õppimisvõime parandamine. Kuigi teie koer ei lähe kolledžisse, aitab see positiivselt kaasa nende treenimisele ja sotsialiseerumisele. Need kutsikad saavad käske õppida palju kiiremini kui kutsikad, kes ei saa toidulisandeid. Omegarasvad võivad samuti aidata parandada keskendumist, tähelepanu ja kognitiivset paindlikkust. Kõige tähtsam on see, et teie kutsika tuju ja heaolu paraneb.

Parem liikuvus

Lõheõli ja selle oomegasid võivad parandada liigeste määrimist ja liikumist. Seega, kui teil on aktiivne koer, on lõheõli teile suurepärane soovitus. Teisest küljest on lõheõli väga soovitatav koertele, kes põevad artriiti. Uuringute kohaselt võivad artriitilised koerad, kellele on lisatud oomega-3 rasvhappeid, parandada oma füüsilist võimekust ja vähendada üldist lonkamist võrreldes toidulisandita koertega palju kiiremini. Vananemisprotsessis võivad paljud koerad silmitsi seista osteoartriidi probleemidega, seega pole oomegaaside lisamine kunagi halb mõte. Omegasid võivad vähendada liigeste jäikust ja samal ajal liigeseid määrida.

Läikiv karv ja niisutatud nahk

Läikiv karv on näha pärast 2-4 nädalat lõheõli kasutamist. Pidage meeles, et läikiv karv ei ole kirpude jaoks atraktiivne, nii et see on veel üks põhjus lõheõli kasutamiseks. Kuna nahk saab niisutatud, saab sügelust ja kuivust vähendada. Seejärel taastuvad juuksefolliikulid ja annavad läikivama karva. Kuna juuksefolliikulite terviklikkus säilib, saab liigset väljalangemist peatada. Teine eelis on see, et oomegadel on põletikuvastased omadused. See vähendab põletikulisi protsesse nahal ning muudab naha ja karvkatte tervemaks ja läikivamaks. Omegasid soovitatakse kasutada, kui koertel on mõni nahahaigus. Siiski soovitame sellistel juhtudel enne lõheõli lisamist konsulteerida oma loomaarstiga.

Tugevdatud immuunsus

Veeorganismides on saadaval palju vitamiine, mineraalaineid, valke, polüsahhariide, polüküllastumata rasvhappeid (PUFA), karotenoide ja probiootikume. Seega suurendab meretoodete tarbimine immuunsust. Tugevdatud immuunsus võib olla kasulik, kaitstes samal ajal erinevate nakkuste eest. Koerad puutuvad iga päev kokku paljude ohtudega; seetõttu soovitame oma lemmikloomale toidulisandit anda. Lõheõli on eriti kasulik krooniliste haiguste korral. Aja jooksul mõjutavad need haigused tõsiselt immuunsüsteemi, nii et lõheõli lisamine võib teie lemmiklooma immuunsüsteemi kaitsta. Lisaks on lõheõli lisanditel antioksüdantsed omadused, mis neutraliseerivad kehas vabu radikaale.

Paranenud ainevahetus

EPA-l ja DHA-l on mitmeid eeliseid koerte seedetrakti probleemide korral. Uuringud näitavad, et lõheõli lisamisel on rasvumisevastane toime ja see vähendab insuliinitundlikkust. Seetõttu soovitavad paljud loomaarstid diabeedi all kannatavatele koertele lõheõli. Lõheõli on eriti kasulik vananevatele koertele, kuna see toetab nende ainevahetust. See annab neile oma koostisainete tõttu lisaenergiat. Kõige tähtsam on see, et lõheõlil on põletikuvastased omadused, mis vähendavad põletikku. See toetab ka üldist ainevahetust.

Silmade tervise tugi

Lemmikloomade täiendamine tiinuse ja imetamise ajal oomegaasidega on väga oluline. DHA aitab kaasa tulevase pesakonna aju ja silmade tervisele. DHA saavutab maksimumi varases täiskasvanueas ja väheneb järk-järgult koos vananemisprotsessiga. Seetõttu on oluline oma lemmiklooma kogu tema elu jooksul lõheõliga täiendada.

Paranenud südame-veresoonkonna tervis

Omega-3 rasvhapped on südame-veresoonkonna tervise jaoks väga soovitatavad. Siiski võib neil olla teatud kahjulik mõju, kui koerad põevad teatud südame-veresoonkonna haigusi. Seega pole lõheõli lisamine lemmiklooma südame parandamiseks nii lihtne. Peate hoolikalt konsulteerima oma loomaarstiga ja kontrollima oma lemmiklooma üldist tervist. Omegasid võivad samuti alandada triglütseriidide taset. Lõheõli võib tõsta hea kolesterooli taset ja eemaldada halva kolesterooli vereringest. Nii säilitab õli terve südametegevuse ja vähendab südamega seotud haiguste riski. Üks oluline eelis on see, et oomegasid takistavad trombotsüütide kokkukleepumist. See parandab vereringet ja takistab verehüüvete teket.

Põletiku leevendamine

Põletik on organismide loomulik reaktsioon infektsioonidega võitlemisel. Kui infektsioon püsib pikka aega, on tegemist kroonilise infektsiooniga. Kroonilised infektsioonid võivad põhjustada tõsiseid haigusi, mis võivad mõjutada kõiki kehasüsteeme. Seega on põletik ja põletiku leevendamine iga haiguse võtmepunktid. On okei, kui lasta organismil mõnda aega võidelda, kuid mõne aja pärast, kui sümptomid jätkuvad, tuleb midagi ette võtta.

Lõheõli võib aidata leevendada põletikku järgmistel juhtudel:

Liigeste haigused
Nahahaigused
Seedetrakti probleemid
Allergia
Hingamisteede probleemid
Südame-veresoonkonna haigused

Põletiku leevendamine liigesehaiguste ajal võib kaasa tuua parema liikuvuse ja parema liigese funktsiooni. Nahapõletikud ja allergiad võivad olla väga häirivad ning lõheõli võib vähendada liigset sügelust, parandada naha tekstuuri ja muuta karvkatte läikivamaks. Seedetrakti põletik võib põhjustada mõningaid kõrvaltoimeid, nagu kõhukinnisus, kõhulahtisus ja oksendamine. Kõik need kõrvaltoimed põhjustavad tõsist põletikku ja lõheõli võib aidata seda vähendada. Hingamisteede ja südame-veresoonkonna haigused võivad olla põhjustatud kroonilistest infektsioonidest. Lõheõli võib põletikku märkimisväärselt leevendada, olenemata põhjusest.

Lõheõli võib koertele tuua palju kasu. Ükskõik, kas teie koer põeb mõnda haigust või mitte, on lõheõli teie koerale tohutult kasulik. Kuigi paljudel juhtudel ei piisa ainult lõheõlist. Kuid hea diagnoos ja õige ravi on terve koera võtmepunktid. Pidage meeles, et mõne haiguse ravimine võib olla pikaajaline ja väsitav nii teile kui teie lemmikloomale. Kuid pidage meeles, et õige ravi ja see toidulisand annavad hämmastavaid tulemusi.

Lõheõli valikuga saab tutvutda siin.

Sildid

Mis on Sinu arvamus?

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Teised artiklid
steriliseeritud kassitoit
Steriliseeritud ja tavalise kassitoidu vahe

Mis vahe on steriliseeritud ja tavalisel kassitoidul? Spetsiaalselt steriliseeritud kassitoit erineb tavapärasest toidust energia ja toitainete koostise poolest. Pärast steriliseerimist võib metaboolne aktiivsus väheneda kuni