Pood

Kategooriad

Hinnaskaala

Millised kuivtoidud koertele on head?

Enamik inimesi toidab oma koeri kuiva toiduga või konserveeritud märgtoiduga. Need töödeldud kuivtoidud koertele ei pruugi meile meeldida, kuid sisaldavad kõiki toitaineid, mida koerad tervena püsimiseks vajavad. Kvaliteetsed kaubanduslikud koeratoidud on rangelt reguleeritud ja veterinaarspetsialistide poolt rangelt testitud. Mis siis nendes koeratoitudes täpselt on?

Koerad, erinevalt kassidest, ei ole ranged lihasööjad. Kuigi liha moodustab suurema osa nende toidust, saavad kodukoerad toitaineid saada ka teraviljast, puuviljadest ja köögiviljadest. Need lihavabad toidud ei ole lihtsalt täiteained, vaid võivad olla väärtuslike vitamiinide, mineraalide ja kiudainete allikaks. Hea koeratoit sisaldab liha, köögivilju, teravilju ja puuvilju. Parimad koeratoidud sisaldavad nende koostisosade kvaliteetseid versioone, mis sobivad teie koera seedesüsteemiga.

Koerad vajavad oma elu jooksul laias valikus toitaineid erinevates kogustes. Kutsika toitumisvajadused erinevad täiskasvanud koera omast, mistõttu on hea mõte anda oma noorele koerale kutsika toitu või “kõikide eluetappide” toit. Suurt tõugu koertel ja kutsikatel on erinevad toitumisvajadused kui väikest tõugu koertel ja kutsikatel.

Koostisosad.

Paljudel inimestel on küsimusi teravilja sisaldava või teraviljavaba koeratoidu, hernevaba koeratoidu või loomseid kõrvalsaadusi sisaldava koeratoidu kohta. Kui teie koeral on diagnoositud teraviljast põhjustatud toiduallergia, võite veterinaararsti juhendamisel valida teraviljavaba dieedi. Enamiku koerte jaoks on terad tegelikult kasulike toitainete allikaks. Kvaliteetsed loomsed kõrvalsaadused on ka toitvad. Nende hulka kuuluvad elundiliha ja sisikond, mis sisaldavad sageli rohkem toitaineid kui inimeste tarbitav lihaseliha. Reguleeritud kõrvalsaaduste hulka ei kuulu kabjad, karvad, põrandapühkimised, soolesisu ega sõnnik.

Tootenimi.

Ainuüksi toote nimi ütleb teile palju selle kohta, mis purgi või koti sees on. Mõiste “veiseliha” tähendab, et veiseliha peab moodustama vähemalt 70 protsenti kogu tootest. Terminid “veiseliha õhtusöök”, “veiseliha eelroog” või “veiselihavaagen” nõuavad seevastu ainult seda, et veiseliha moodustaks kogu tootest vähemalt 10 protsenti. “Veiselihaga” eeldab vaid, et 3 protsenti kogu tootest moodustab veiseliha, ja “veiseliha maitse” tähendab lihtsalt, et tootes on selle maitsestamiseks piisavalt veiseliha (alla 3 protsendi). Sama kehtib ka muude nimetatud koostisosade kohta, nagu “kana”.

Loe etiketti.

Koeratoidu etiketil olev koostisosade loetelu ei anna teile teavet koostisosade kvaliteedi ega nende päritolu kohta ning mõned tootjad jagavad koostisosad võrdsemaks jaotamiseks. Näiteks saab eraldi loetleda erinevat tüüpi maisi, näiteks helbestatud maisi, jahvatatud maisi või jahvatatud maisi. See vähendab maisi koostisosade loendis, kuigi tegelik maisi sisaldus toidus on kõrge. Liha on veel üks keeruline koostisosa. Terve liha sisaldab suures koguses vett, mis tähendab, et pärast töötlemist on liha koguprotsent madalam, kui tundub. Lihajahu seevastu kõlab inimeste jaoks vähem ahvatlevana, kuid sisaldab tegelikult rohkem liha kui “täisliha”, kuna puudub veekaal, mis arvutamist kõrvale heita.

Väikest tõugu koertel ja suurt tõugu koertel on erinevad toitumisvajadused. Suurt tõugu koerad on luu-lihaskonna probleemidele vastuvõtlikumad kui väiksematel tõugudel ja seetõttu vajavad nad lihas-skeleti tervise edendamiseks sageli suurt tõugu koeratoitu, milles on erinevad teatud toitainete tasakaalud. Väikest tõugu koerad seevastu võivad lämbuda suure suurusega toidupalade peale ja neil on oma toitumisvajadused, mida saab väikese tõu koeratoiduga rahuldada.

Teie kutsikas vajab teistsugust toitainete tasakaalu kui täiskasvanud koer. See kehtib eriti suurte tõugude kohta. Suurt tõugu kutsika toiduga toitmine võib aidata, sest luu- ja liigesprobleemide vältimiseks tuleb nende kasvu hoolikalt jälgida. Teised kutsikad saavad hästi hakkama nii “kutsikate toiduga” kui ka toiduga, mis on märgistatud “kõikide eluetappide jaoks”.

Kõige levinum ja soodsam koeratoit on koera kuivtoit. Kuivtoidud koertele ei vaja jahutamist, mis on selle peamine eelis märja koeratoidu ees, kuna sisaldab ligikaudu 90 protsenti kuivainet ja 10 protsenti vett. See muudab selle ladustamise lihtsaks. Kuivtoidud koertele valmistatakse koostisosade, nagu liha ja teravilja, kombineerimisel ja küpsetamisel. See protsess muudab toidus olevad tärklised kergesti seeditavaks vormiks, hävitades samal ajal toksiine ja steriliseerides koostisosi.