Pood

Kategooriad

Hinnaskaala

Kuidas hoida oma lemmikloomi suvekuumuses jahedana.

Oluline on teada, et nii toakassidel kui ka pargis mängivatel koertel on olenevalt nende keskkonnast ja aktiivsustasemest oht üle kuumeneda. Lemmiklooma kaitsmiseks palavate temperatuuride eest on ennetustöö võtmetähtsusega ning see aitab ka teada, kuidas soojema ilmaga ohutult mängida ja mida teha, kui teie lemmikloomal on kuumahäire märke. Siit saate teada, kuidas oma lemmiklooma soojematel kuudel turvaliselt hoida. Selleks on palju erinevad nipid ja jahutustooted.

Kuumuse vältimine on parim ennetus.

Mõned lemmikloomaomanikud ei pruugi aru saada, et kuum betoon võib nende lemmikloomade käppasid põletada. Kuigi paljud toakassid ajavad oma asju sees, peavad enamik koeri enda kergendamiseks väljas jalutama. Lisaks higistavad kassid ja koerad läbi käppade, nii et igasugune kuum betoon, millel nad kõnnivad, tabab otse üht nende keha põhiosa, mis kontrollib nende temperatuuri. Käpade kaitsmiseks saab kasutada palsamit/vaha või papusid/sokke.

Hoidke asjad mängu ajal jahedas nii toas kui ka väljas.

Saadaval on jahutusvestid, mis hoiavad teie lemmiklooma jahedana, võttes aja jooksul liigse kehasoojuse. Mänguasjad, matid, tekid ning muud tarvikud,  mis aitavad  jahutada teie lemmikut.

Veetegevused on ka suurepärane viis hoida oma lemmikloomi nii aktiivsena kui ka jahedana.

On isegi mõned proovitud viisid, kuidas oma lemmikloomi siseruumides jahedana hoida. Konditsioneer või ventilaator on suureks abiks. Võib ka  valmistada külmutatud snäkke – näiteks külmutatud  arbuusi või teha külmutatud puljongi kuubikuid. Erinevad jahutustooted on ka  suureks  abiks. Ja loomulikult kõige tähtsam – vesi.

Ärge viivitage abiga hädaolukorras.

Isegi kui teete kõik õigesti, võite ikkagi sattuda lemmiklooma kuumavigastuse või kuumarabanduse vastu. Looma kuumastressi ja ametliku ülekuumenemise vahel on veidi kitsas piir. Kui teie lemmikloom otsib varju ja lamab pärast õues viibimist tavapärasest rohkem, võib see olla märk sellest, et ta vajab puhkust, joomist ja päiksepausi. Tõsise kuumakurnatuse tunnusteks on liigne hingeldamine, kollaps, oksendamine ja kõhulahtisus,

Pöörduge viivitamatult arsti poole, kui märkate neid sümptomeid ja veenduge, et teie erakorralise loomaarsti kontaktteave oleks selliste pärast tööaega seotud olukordade jaoks käepärast.